Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

До уваги громадян, які звертаються щодо компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану!

Відповідно до п. 2 «Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 (далі – Порядок) компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України (далі – особи, що розмістили ВПО), для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до п. 4 Порядку особи, що розмістили ВПО, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву в довільній формі до виконавчого органу сільської ради за місцем розташування житлового приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) кожної з розміщених осіб. Особи, що розмістили ВПО, також зобов’язані в день припинення їх розміщення або зміни їх кількості, подати в довільній формі заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості надалі розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.

На підставі зазначених заяв виконавчий орган сільської ради вносить зміни до реєстру житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО у відповідній адміністративно-територіальній одиниці та/або громаді.

Заяви можуть бути подані в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу, визначену виконавчим органом сільської ради, а саме 📧 pbrada@ukr.net

❗️Заяви від осіб, які звертаються щодо компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період воєнного стану, що не подали до Борщагівської сільської ради відомості про розміщення у вказані терміни відповідно до Порядку – до уваги братися не будуть!

Відповідно до п. 5 Порядку для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого органу сільської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 1 Порядку. Відповідно до п. 9 Порядку у разі коли за результатами перевірки встановлено факт надання у заяві неправдивої інформації, виконавчий орган сільської ради приймає рішення про відмову у виплаті компенсації.

Обробка персональних даних осіб здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.