Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик привітав громаду та всіх українців із Днем Гідності та Свободи.

Це одне зі знакових державних свят у новітній історії України, яке присвячене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Цього дня вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Під час революції, обстоюючи нашу гідність та свободу, загинули 106 українців, яких по праву ми називаємо Героями Небесної Сотні, та понад дві тисячі громадян отримали поранення.

Особливо важливого значення свято набуває зараз, у час повномасштабного вторгнення росії на територію України, у час жорстокої війни за нашу свободу і незалежність. Від самого початку заснування цього свята у 2014 році українці відзначають цю дату в умовах війни. Тоді бойові дії йшли на сході, саме там українська армія захищала нашу незалежність та гідність, яку відстоювали на Майданах люди. А від 24 лютого цього року полем битви стала вся Україна. Тож, ми, українці, точно знаємо, наскільки цінними є свобода і гідність. І не з чуток знаємо, якою гіркою ціною вони здобуваються.

Сьогодні ми вшановуємо громадянський подвиг, патріотизм та мужність людей, які виступили тоді на захист демократичних цінностей нашої держави та тих Героїв, які ризикують власним життям сьогодні заради нашого майбутнього.

З Днем Гідності та Свободи, вільний, незламний, нескорений український народе!

Ми здолаємо ворога та обов’язково переможемо!

Слава Україні! Слава Героям! Слава ЗСУ!