Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

27 ЛИСТОПАДА О 16:00 ЗАПАЛИМО СВІЧКУ НА СВОЄМУ ВІКНІ ТА ВШАНУЙМО ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ

Кожен з нас може зберегти пам’ять та правду про Голодомор та розповісти про трагедію наступним поколінням. Саме тому, щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада.
Голодомор – геноцид проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду в 1932–1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей. Згідно з Конвенцією ООН “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”, геноцидом вважаються умисні дії, спрямовані на цілковите або часткове знищення національних, етнічних, расових або релігійних груп шляхом вбивства членів цієї групи; нанесення їм тяжких тілесних або психічних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на повне або часткове знищення групи; дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи; насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.
Упокорення голодом стало інструментом закріплення влади сталінського режиму, ліквідації верстви українських селян-господарів і перетворення їх у безправних колгоспників, а разом з тим, – викорінення в Україні соціальних основ незалежницької, тобто соціальної основи української нації. Цей злочин був ретельно продуманий, залучені численні механізми його реалізації: через податки і збори, нереальні хлібозаготівельні плани та обшуки. В українських селян відбирали харчі, забороняли виїзд із населеного пункту з листопада 1932 року (так званий режим “чорних дощок”) і загалом з охопленої голодом республіки від початку 1933-го року. Це позбавляло людей останніх надій на порятунок.
Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу. У 2010 році Апеляційний суд міста Києва назвав винних в організації Голодомору та кваліфікував Голодомор 1932–1933 років як акт геноциду частини української національної групи.

Наш спільний обов’язок – гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

У суботу, 27 листопада, о 16.00 не забудьте долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також до акції “Запали свічку пам’яті”. Засвітімо вогник у кожній домівці, як вияв нашої скорботи за жертвами та віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ. ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ