Новини Суспільні

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

22 січня Український народ щороку святкує День Соборності України. Це свято вкотре нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина Держава і ми – єдиний незламний Народ!

22 січня 1919 року було ухвалено Акт об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Це стало підґрунтям для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

22 січня 1990 року відбулася ще одна важлива символічна подія – люди «живим ланцюгом» із синьо-жовтих стягів, взявшись за руки, поєднали Схід і Захід України. «Живий ланцюг» став ще одним із важливих кроків до відновлення Української держави.

Державна незалежність України була відновлена лише 24 серпня 1991 року, а День Соборності в Україні офіційно відзначається з 1999 року.

Зараз в Україні йде жорстока війна, гинуть військові й цивільні, ворог руйнує наші міста і села, знищує інфраструктуру. Проте, жодна сила не зламає сильну духом націю.

Соборність – для нас не просто слово, це об’єднання сердець і душ народу, що визначає його силу та непереможність. Кожен з нас має працювати, робити свій внесок у Перемогу, у розвиток і процвітання нашої держави.

У цей день згадаємо усіх борців за українську державність, які ціною власного життя віками виборювали право на вільну, незалежну, соборну Україну. Вічна пам’ять і слава Героям і Героїням, які віддали своє життя у боротьбі з російськими окупантами за нашу свободу.

Щиро дякую кожному й кожній, хто нині продовжує справу героїв-патріотів на фронті. Вірю, що територіальна цілісність України, яка так важко виборюється, навіки залишиться непорушною.

Ми – єдиний Народ Соборної України! І лише разом ми переможемо!

Сільський голова Олесь КУДРИК