Новини Важливо!Новини Суспільні

ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 16-Ї ЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ БОРЩАГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

5 грудня 2023 року відбулося перше пленарне засідання 16-тої чергової сесії Борщагівської сільської ради VIII скликання під головуванням сільського голови Олеся Кудрика, за участі секретаря ради Олександра Медвідь, депутатів, представників громади та керівників структурних підрозділів сільської ради.

На початку сесії виступив представник 3-ої окремої штурмової бригади полку «Азов» Вадим Кудіяров, який подякував керівництву громади та депутатському корпусу за фінансову підтримку їхнього військового формування та вручив Борщагівській територіальній громаді Подяку від командира бригади.

Депутати затвердили ряд програм соціального характеру на 2024 рік, що стосуються соціально-економічного розвитку громади, сфер освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, охорони громадського порядку, соціального захисту, житлово-комунального господарства, пожежної та техногенної безпеки та ін. Внесли зміни до діючих програм з урахуванням воєнного стану та пропозицій депутатів і громади.

Традиційно в кінці року одним з найважливіших рішень є затвердження бюджету Борщагівської сільської територіальної громади на 2024 рік. Його загальний обсяг на 2024 рік становить 1 млрд 375 млн 277 тис. грн. Бюджет збалансований по доходах і видатках.

Як і минулого року, попри війну в країні, сільською радою збережено усі соціальні виплати, які йдуть з місцевого бюджету. Обдаровані діти громади продовжать отримувати стипендію сільського голови, всі учні 1-4 класів, а також діти ВПО, учасників бойових дій, ДФТГ та інших пільгових категорій – безкоштовне харчування в школах і садочках. Оплата харчування усіх діток у садочках громади становитиме 50% вартості.

Відповідно до Програми заходів національного спротиву Борщагівської сільської територіальної громади на 2024 рік вирішили передбачити кошти на одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн кожному захиснику та захисниці громади, які йдуть служити з 1 січня 2024 року. Крім того, згідно з вищевказаною Програмою, вирішили на 2024 рік передбачити 25 млн грн на потреби військових частин.

Загалом на порядок денний було винесено понад 120 питань, з них на вчорашньому засіданні розглянули 61. Оскільки сесія тривала понад 4 години, депутати проголосували за перенесення розгляду питань на наступне пленарне засідання.

Олесь Тимофійович подякував присутнім за роботу, подякував ЗСУ за те, що ми маємо можливість вирішувати нагальні проблеми людей і забезпечувати життєдіяльність громади.