Вчасна перевірка та прочищення димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будівель – це безпека громадян!
ТОВ «Газорозподільчі мережі України» наголошує на необхідності забезпечити перевірку димових і вентиляційних каналів у строки, встановлені Правилами безпеки систем газопостачання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0674-15#Text) (далі – ПБСГ).
При несправних димоходах та вентиляційних каналах (далі – ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Це може призвести до отруєння чадним газом чи аварій. Тож ДВК-система має бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати й ремонтувати.
❓Як часто треба перевіряти?
Залежно від типу обладнання та/чи типу димоходу/вентиляційного каналу перевіряти їх треба один чи два рази на рік. Дізнатися про це можна в пункті 6.8 ПБСГ та власне за документацією з експлуатації від виробника. Зазвичай варто перевіряти двічі на рік – після закінчення та перед початком опалювального сезону.
❓Хто за це відповідає?
Згідно з ПБСГ безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Утім, якщо немає централізованого управління будинку, ви можете це зробити самостійно.
❓Хто проводить перевірку?
Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, Вам необхідно звернутися до спеціалізованої організації, яка має дозвіл на виконання цих робіт від Державної служби України з питань праці, підготовлений персонал та необхідне обладнання.
📄Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів оформляється актом, в якому зазначається їх стан.
📍Акти необхідно надати до Києво-Святошинського УЕГГ Київської філії ТОВ ГАЗМЕРЕЖІ
(https://kv.grmu.com.ua/)❗️У випадку ненадання вищевказаної документації, Києво-Святошинське УЕГГ м. Боярка залишає за собою право припинити подачу газу до даних об’єктів.