Новини Суспільні

Платіжна безпека: основні поради

У межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству «Шахрай Гудбай», яка була розпочата Національним банком України разом із Кіберполіцією, публікуємо наступні рекомендації щодо платіжної безпеки.

▪️Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку.

Банк по телефону може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки.

Для отримання платежу на картку достатньо повідомити лише16-значний номер картки.

▪️Тримайте в секреті три цифри на звороті картки (CVV/CVC код), коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів, пін-код до картки.
▪️Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
▪️Установіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
▪️Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет. Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки. Віртуальну картку також можливо додати і до гаманців Apple Pay, Google Pay.
▪️Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Шахраї розсилають шкідливі посилання в месенджери, смс, e-mail для зараження пристроїв вірусом, викрадення персональних даних, секретних карткових реквізитів, для переходу на фішингові або інші шахрайські ресурси.
▪️Отримали посилання від друга – не поспішайте на нього клікати.
Шахраї могли отримати доступ до акаунта друга. Спершу зателефонуйте другу та запитайте, чи справді посилання від нього.

❗️Детальніше про платіжну безпеку, захист акаунтів, безпечний онлайн шопінг та поширені схеми шахрайства читайте за посиланням https://promo.bank.gov.ua/stopfraud