Новини Суспільні

КИЇВ З 20 БЕРЕЗНЯ ВВОДИТЬ ЛОКДАУН НА ТРИ ТИЖНІ

У Києві з 20 березня, уніч з п’ятниці на суботу, посилюють карантинні обмеження. Про це на брифінгу повідомив мер міста Віталій Кличко.

Буде заборонено:

– робота закладів культури (кіно, театри, музеї, концертні зали);

– масові, розважальні, заходи;

– робота ТРЦ (крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів гігієни і побутової хімії);

– проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 особу – це в три рази більше, ніж діяло до сьогодні);

– кафе і ресторанів, крім на виніс;

– присутність глядачів на спортивних змаганнях (останнє стосується також і сьогоднішнього великого футбольного матчу, що відбудеться в Києві).

Перкурані і салони краси можуть працювати за попереднім записом, це ж стосується фітнес-залів (але заборонені групові заняття). Дитячі садочки працюватимуть, школи після канікул — дистанційно. 

Кличко повідомив, що збільшується кількість госпіталізованих, за добу в лікарні потрапили 148 людей, а ще хворі з підозрою, пневмоніями і грипом. На сьогодні в лікарнях — понад 3300 хворих на коронавірус. Заповненість ліжок — понад 70%. Ситуація без перебільшення загрозлива. Уряд поки не вніс Київ до “червоної зони”.

“Столиця звернулся до Кабміну для розширення обмежень “помаранчевої зони”, але нас не почули, Кабмін умив руки. Прем’єр вчора заявив, що влада на місцях може сама ухвалювати рішення, ми розцінюємо це як право оперативно реагувати”, — повідомив мер. 

Учора Віталій Кличко повідомив, що з такою динамікою захворюваності столиця опиниться у “червоній” карантинній зоні вже за декілька днів. 

Джерело: lb.ua