Новини Суспільні

Кібербезпека стає одним з пріоритетних напрямків роботи освітніх закладів

Трагічний випадок, який призвів до смерті учениці Боярського ліцею «Гармонія» 16 лютого, сколихнув усю країну. Ця страшна трагедія та інші випадки самогубств серед підлітків – серйозний привід змінювати підходи в освітньому процесі у школах.

З цією метою Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик доручив відділу освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради посилити заходи, спрямовані на збереження життя і здоров’я школярів.

Тепер в загальноосвітніх закладах Борщагівської громади на постійній основі буде проводитися профілактична роз’яснювальна робота з учнями. Психологи, учителі, разом з працівниками відділів ювенальної превенції та кібернетичної безпеки Нацполіції України, а також працівниками медичних установ регулярно спілкуватимуться з дітьми на теми:

— правила безпеки життєдіяльності
— основи надання домедичної допомоги
— що таке кібербулінг
— психологічні засади медіаграмотності
— вплив соціальних мереж на свідомість дитини
— як убезпечити себе в інтернеті
— куди звертатися коли отримуєш погрози в мережах
— профілактика харчових отруєнь, у тому числі лікарськими засобами, хімічними речовинами тощо
— про шкоду і наслідки вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин тощо

Профілактика суїцидальної поведінки неповнолітніх, вчасне виявлення депресивних станів та запобігання нещасним випадкам – основна мета психологічних служб та соціальних педагогів.

«Маємо вжити усіх заходів щодо створення безпечного інформаційного простору та дотримання правил кібербезпеки у закладах освіти. А батьків закликаю бути пильними та уважними. Мають насторожити будь-які зміни в емоційному стані дитини. Підлітковий вік є надто складним психологічно і потребує посиленої уваги батьків. Дрібниць в таких питаннях не буває. Робота й ваші особисті справи зачекають, знайдіть час для спілкування з вашими дітками!», — зауважив Олесь Кудрик.