Новини Важливо!Новини Суспільні

Фракція ПП”Слуга народу” відзвітувала перед виборцями

У суботу, 22 січня, у приміщенні ліцею “Софія” депутати фракції «Слуга народу» Борщагівської ОТГ відзвітували перед своїми виборцями. Формат живої зустрічі дозволив поєднати офіційну звітність з інтерактивним спілкуванням депутатів із членами громади.

Єднання влади і громади – запорука успіху ОТГ

Зустріч у День Соборності України голова фракції Роман Гах розпочав із заклику до єднання депутатів і виборців.

«У 1919 році відбулася злука двох частин України, які стали однією державою. В єдності – наша сила. І ми сьогодні закликаємо до єднання на теренах нашої ОТГ, адже тільки в єдності ми можемо донести наші проблемні і болючі питання до влади», – зазначив він.

Голова фракції окреслив коло питань, із якими доводиться працювати депутатам, а також наголосив на важливості живих зустрічей.

«Ми проводимо цю зустріч саме у такому форматі, бо хочемо донести до громади важливу річ: нам потрібен зворотний зв’язок. Активність громади дасть можливість депутатам правильно і вчасно реагувати на наявні виклики», – сказав Роман Гах.

За його словами, цей рік минув під гаслом децентралізації, а зміна законодавства призвела до того, що на місцеву владу «спустилося» багато питань, які раніше вирішували на вищих рівнях.   

«Потяг децентралізації став на рейки. Багато чого змінилося. Це вимагало від нас чимало  часу, щоб ознайомитися з державними актами, визначити межі відповідальності депутата територіальної громади. Рік, що настав, впевнений, стане більш плідними», – сказав голова фракції.

Серед важливих питань, над якими працювали депутати «СН» протягом року – проблема вивозу сміття з Борщагівської ОТГ, питання будівництва нових дитячих садочків та шкіл, облаштування парків та рекреаційних зон для жителів громади.

Від приватних питань – до масштабних проєктів

Протягом звітного періоду відбулося 9 засідань Постійної комісії із соціально-гуманітарних питань Борщагівської сільської ради VIIІ скликання, про що повідомила її голова і депутат фракції Алла Кухарчук.

«Наша комісія опікується життєво важливими питаннями. Інколи це питання приватних осіб, наприклад, коли ми захищаємо права матері, яка хоче бачити свою дитину. Більше питань стосуються всієї громади. Одне з важливих рішень, яке активно підтримували «СН» – в нашій громаді створено Комунальну установу «Інклюзивно – ресурсний центр Борщагівської сільської ради Бучанського району», – зазначила вона.

Серед питань, які було розглянуто протягом звітного періоду – реалізація мешканцями ОТГ права на соціальний захист; утворення публічної бібліотеки Борщагівської сільської ради; встановлення пільг за навчання у комунальному закладі позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»; затвердження порядку призначення і виплати стипендії голови Борщагівської сільської ради обдарованим і талановитим дітям.

Важливим рішенням постійної комісії з соціально-гуманітарних питань стало прийняття програми  медичного обслуговування населення та співфінансування оплати медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення Борщагівської громади на 2021 рік.

У своїй депутатській діяльності Алла Кухарчук також виділила, перш за все, гуманітарну та соціально спрямовану складову, націлену на виховання здорової дитини та родини.

«Важливою частиною своєї депутатської діяльності вважаю зміцнення і укріплення родинних стосунків і сімейних цінностей. Ми проводимо сімейні квести і уроки батьківської мудрості. Вже традиційно щороку в травні у ліцеї «Софія» відбувається Тиждень Родини – Family Week, який завершується благадійним ярмарком. Минулого року на потреби благодійності нам вдалося зібрати чималу суму – 54 138 грн. Ці кошти були передані депутату Борщагівської сільради Ірині Тарасовій для її благодійному фонду «Дотик янгола», і спрямовані на придбання програмної ліцензії та апаратури у дитяче онкологічне відділення Київської обласної клінічної лікарні», – зазначила депутат.

Вона також підкреслила важливість організації культурного дозвілля та відпочинку дітей і молоді громади, розвиток спорту в Борщагівській ОТГ.

«Ми намагаємося усіляко сприяти розвитку спорту в нашій громаді. Щоб діти обирали спорт як альтернативу вулиці. Тому ми влаштовуємо Тижні спорту, на які запрошуємо відомих спортсменів, а також підтримуємо відкриття будь-яких спортивних секцій», – наголосила Алла Кухарчук.

«Гроші ходять за дітьми»
Серед масштабних проєктів, які просуває фракція «СН» – проєкт «Гроші за дітьми», який передбачає часткове відшкодування батькам витрат на здобуття дошкільної та середньої освіти у приватних закладах за рахунок коштів місцевого бюджету.

«У нашій громаді на сьогодні дуже багато саме молодих сімей із дітьми, бо в регіонах немає роботи, і молодь з’їжджається ближче до столиці. Тому проєкт «Гроші за дітьми» на сьогодні є надзвичайно актуальним. Ми вважаємо, що мешканці нашої громади, які не можуть потрапити в державні комунальні заклади, повинні отримувати допомогу. Я зараз не кажу про те, щоб ці гроші отримували садочки чи школи – цього робити непотрібно! Але ми можемо побачити, як ця система сьогодні працює у Києві: гроші приходять на карту батькам. Ми цього будемо домагатися і надалі. Адже, якщо батьки віддали дитину у приватну школу, то вони мають право на свою карту отримувати хоча б якусь тисячу чи дві тисячі гривень», – наголосила голова постійної комісії.

Інтерактив із громадою

Друга частина зустрічі із громадою була побудована у форматі діалогу з виборцями. Так, виявилося, що сьогодні мешканців нашого ОТГ цікавлять питання бомбосховищ на укриттів, питання вивозу сміття та несанкціонованих сміттєзвалищ, питання загострення криміногенної ситуації і комунікації з екстреними службами, а також болюче для мешканців ОТГ питання наявності рекреаційних зон.

Під час конструктивного діалогу із виборцями вдалося не лише обговорити наявні у громади проблеми, але й намітити деякі шляхи їх вирішення. Зокрема, голова фракції Роман Гах взяв на особистий контроль виконання доручень за зверненнями, які пролунали на зустрічі.

Зустріч із виборцями завершилася на піднесеній ноті.

«Дякую кожному за предметну розмову! Люди Борщагівської територіальної громади мають великий потенціал! Впевнений, сходка громади, що відбулася сьогодні, дасть позитивний результат! Разом ми зможемо зробити значно більше!», – підсумував Роман Гах.