Новини Суспільні

Чи можна обирати лікарню для проходження реабілітації?

Сьогодні реабілітація — одна із найзатребуваніших медичних послуг. Залежно від ушкодження, пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіореспіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації.

Не кожне реабілітаційне відділення в медичному закладі може надавати послуги з реабілітації за всіма напрямами. Часто рідні пацієнтів цікавляться, чи можна обирати лікарню для проходження реабілітації. Відповідаємо👇

📌 Особи, яким надається реабілітаційна допомога, мають право обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ, фахівців з реабілітації з урахуванням їх спеціалізації. Детальніше про права та обов’язки осіб, яким надається реабілітаційна допомога, радимо почитати у Законі України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”.

📌 Безоплатно послуги з реабілітації надають ті лікарні чи реабілітаційні центри, які мають договір із НСЗУ за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”.

📌 Якщо людина із певним захворюванням або станом потрапила в лікарню, а потім потребує подальшої реабілітації у гострому періоді, то її можуть перевести із одного медзакладу до іншого або із одного клінічного підрозділу лікарні до іншого.

В іншому випадку для проходження реабілітації безоплатно необхідно мати електронне направлення. Направлення створює лікуючий лікар, якої саме спеціалізації — залежить від захворювання чи травми пацієнта. Для проходження курсу реабілітації амбулаторно, направлення може також створити сімейний лікар