Новини Важливо!

ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧІВ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

В Україні з 1 травня 2019 року Законом № 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги” запроваджена реформа ЖКГ.

Відповідно до Закону № 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги”, до 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії і природного газу), а виконавці комунальних послуг – укласти з такими співвласниками договори. Звертаємо вашу увагу, що 30 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким, серед іншого, переноситься кінцева дата переукладення договорів співвласників багатоквартирних будинків з виконавцями комунальних послуг.

Законом передбачено наступні моделі договірних відносин:

  • Індивідуальний договір (укладається окремо з кожним співвласником багатоквартирного будинку);
  • Колективний договір  (укладається з уповноваженим представником співвласників);
  • Договір з колективним споживачем (укладається  з ОСББ, або іншою юридичною особою яка об’єднує всіх співвласників такого будинку).

Для укладення договору необхідно:

  1. Скликати збори співвласників багатоквартирного будинку, відповідно до ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
  2. Співвласники мають обрати модель договірних відносин з комунальних послуг. За рішення мають проголосувати більше 50% співвласників.

Необхідно письмово повідомити  надавача комунальних послуг про обрану модель, надавши копію протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку. Протокол має бути оформлено, відповідно до вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Як передбачено ч.1 ст.12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Тобто, надання комунальних послуг без договірних відносин  не є можливим.

В разі, якщо до спливу терміну, відведеного на укладення договорів, співвласники не визначаться із моделлю організації договірних відносин, з ними автоматично укладаються індивідуальні договори.

Оголошення має роз’яснювальний характер!