Експериментальний проєкт щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом , затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 2 «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом».
Розпочато програму Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати спортивних занять.
Гроші надходитимуть на спеціальний рахунок в автоматичному режимі.
Подати заяву на отримання коштів можна через застосунок Дія — без черг, зайвих документів і відвідування державних установ.
Як це зробити — розповідаємо детально.
Хто може подати заяву?
- учасники бойових дій;
- люди, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ).
Інформація про статус УБД чи ОІВВ має бути в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ).
Вам необхідно:
- бути авторизованим у застосунку Дія
- мати верифікований РНОКПП (Картка платника податків)
- бути старшим за 18 років
- мати статус учасника бойових дій та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни, внесений до Єдиного державного реєстру ветеранів війни
- відкрити спеціальний рахунок Дія.Картки у банку-учаснику програми
- подати заяву у застосунку Дія
Щоб подати заяву на отримання 1 500, потрібно:
- Зайти у Дію та натиснути — Сервіси — Ветеранський спорт та ознайомитися з умовами послуги
- Далі відбувається перевірка на відповідність вимогам
- Відкрити та вибрати Дія.Картку для виплат
- Уважно перевірити заяву, натиснути Надіслати
- Очікуйте на зарахування коштів.
Коли потрібно подавати заяву про виплату у застосунку Дія?
Подати заявку на участь потрібно до 20 числа першого місяця кварталу: до 20 січня, з 1 до 20 квітня, з 1 до 20 липня та з 1 до 20 жовтня.
Де можна витратити отримані кошти?
Грошову допомогу можна використати на оплату послуг у сфері фізичної культури та спорту: у тренажерних залах, спортивних майданчиках, спортивних секціях, спортивних клубах. Зазначені заклади мають працювати у сфері діяльності «Фізична культура і спорт» та мати код категорії продавця 7941.
Впродовж якого часу можна використати кошти?
Кошти потрібно використати повністю або частково впродовж кварталу (трьох місяців), в якому їх було зараховано. Наприклад, допомогу, отриману у першому кварталі, потрібно витратити до кінця березня.
Якщо кошти будуть використані частково — залишки повернуться на рахунки Мінветеранів, а вам автоматично нараховуватимуть кошти у наступному кварталі.
У разі повного невикористання коштів впродовж кварталу — вони повернуться на рахунки Мінветеранів, а Ви припиняєте участь у програмі. Щоб отримати виплату у наступному кварталі, потрібно повторно подати заяву у застосунку Дія.
Якщо у Вас не відображається посвідчення ветерана у Дії, чи можна подати заяву на участь?
Посвідчення ветерана може не відображатись у застосунку Дія через відсутність фото в реєстрах. Але якщо ваші дані внесені до ЄДРВВ — ви так само можете подати заяву у застосунку Дія на участь у програмі Ветеранський спорт.
Ви є учасником бойових дій / маєте інвалідність внаслідок війни, але інформація про Вас відсутня в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Як Ви можете внести свої дані до реєстру, щоб скористатись послугою?
Зверніться до Мінветеранів для уточнення вашого статусу в ЄДРВВ. Зробити це можна на порталі Мінветеранів — https://appeal.mva.gov.ua, або зателефонуйте за номерами 0630354085 або 0632302788.
Програма реалізується Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Якщо маєте запитання щодо статусу у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ) – зверніться до Мінветеранів через портал https://appeal.mva.gov.ua або за номерами 0630354085, 0632302788.
Програма реалізується Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.