Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

З 1 березня по 1 квітня в Україні триває місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз

Місячник спрямований на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання. Ця хвороба може розпочинатися під “масками” гострого респіраторного захворювання, грипу, загострення хронічного бронхіту, пневмонії. Щороку в Бучанському районі реєструється близько 30 нових випадків.

“Туберкульоз – це заразне захворювання, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли ми вдихаємо повітря, яке містить туберкульозну паличку. Найчастіше туберкульозом хворіють люди зі слабким імунітетом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, які виділяють збудника в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові. Кожен хворий протягом року під час контактів може заразити до 14 осіб. Тому у разі наявності симптомів слід якомога швидше проконсультуватися у сімейного лікаря або лікаря-терапевта «Якщо ви кашляєте понад два тижні – це має вас насторожити. Якщо у вас тривалий час субфебрильна температура, надмірна пітливість, особливо в нічний час. Якщо у вас є втрата ваги з незрозумілих причин, задишка, кровохаркання. Якщо ж ви знаєте, що контактували з особою, в якої підтверджено дане захворювання – ідіть на прийом до свого лікаря. Якщо ви ВІЛ-інфікований пацієнт, то пам’ятайте, що слід обстежуватися 1 раз на рік обов’язково Для діагностики туберкульозу проводиться флюорографічне обстеження органів грудної клітини та аналіз мокротиння.

Туберкульоз зараз – це хвороба, що виліковується. Основною умовою є його вчасне виявлення (на ранній стадії) і закінчення призначеного лікування. Варто зазначити, що в Україні лікування туберкульозу безкоштовне.

Закликаємо усіх, хто давно не був у свого сімейного лікаря, хто не робив рентген легень понад два роки, якщо у вас є симптоми, які перераховані вище, пройдіть безоплатне обстеження. Це дозволить запобігти тяжким формам інфекції, якщо раптом у вас підтвердиться туберкульоз.

За інформацією Бучанської районної філії ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ»

Бережіть себе та будьте здорові!