Новини Суспільні

Як ветеранам і ветеранкам зробити операцію безоплатно: роз’яснює Мінветеранів

Ветеранам і ветеранкам за Програмою медичних гарантій можна зробити хірургічну операцію у медичних закладах, які мають договір із НСЗУ. Таких лікарень зараз 745 по всій Україні, зокрема 15 – приватні.

У межах пакету “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” вони можуть розраховувати на такі безоплатні послуги:

🔹лабораторні дослідження (аналізи крові, рівень цукру, аналіз сечі, тестування на гепатити, дослідження спинномозкової рідини та інші
інструментальні обстеження (ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген тощо)
🔹хірургічні операції
🔹знеболення на всіх етапах лікування
🔹анестезія під час проведення операцій та обстежень
🔹забезпечення ліками з Нацпереліку основних лікарських засобів та та закуплених через централізовані закупівлі МОЗ
🔹послуги реабілітації.
👉Повний перелік послуг на сайті НСЗУ п. 20 (https://contracting.nszu.gov.ua/kontraktuvannya/kontraktuvannya-2023/vimogi-pmg-2023).

👉Знайти заклад, який проводить безоплатні хірургічні втручання, можна за посиланням (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts). У полі фільтрів оберіть область, групу послуг “Хірургічні операції у стаціонарних умовах” та інші критерії.

❗️Якщо заклад вимагає кошти за будь-які послуги або ліки, якими має забезпечити безоплатно, відповідно до договору, треба повідомити головному лікарю або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77