Новини Важливо!Новини Суспільні

Як поведінка батьків впливає на психологічний стан дитини?

Розуміти свою дитину, вчасно надавати їй необхідну підтримку і головне – відчувати радість від батьківства. Це – ідеальний сценарій, який часто мама чи тато малюють у своїй уяві. На практиці все буває набагато складніше.

Дитячі істерики, вчасна сепарація, підліткові кризи. А зараз, під час війни, ще й ряд додаткових викликів: адаптація на новому місці, страх від ракетних обстрілів, біль втрати рідних. Сьогодні українські сім’ї проходять ряд труднощів, з якими самотужки важко впоратися. Психологічний стан дитини напряму залежить від поведінки дорослих.

У допомогу батькам та опікунам у Центрах життєстійкості, що створені з ініціативи Мінсоцполітики у громадах, психологи та фахівці з соціальної роботи проводять безоплатні консультації та навчання з розвитку батьківських компетенцій.

Групи взаємопідтримки у таких Центрах – це можливість отримати фахову підтримку спеціаліста, бути почутими і знайти однодумців, а також – допомогти іншим своїм досвідом.

З переліком діючих Центрів життєстійкості ви можете ознайомитися на сайті Мінсоцполітики: https://bit.ly/3vzgCaR

Тренінг “Батьківство без стресу” проводиться на основі навчального курсу від партнерів проєкту – міжнародного фонду UNICEF Ukraine

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Першої леді Олена Зеленська.