Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

«ВПО та приймаючі громади: життя з примиренням та порозумінням» – це проєкт направлений на допомогу переселенцям інтегруватися у нових громадах та на сприяння вирішенню конфліктів у різних видах спорів шляхом медіації та/або діалогу в інтересах ВПО та/або дітей.

Проєкт презентували у приміщенні Публічної бібліотеки с. Софіївська Борщагівка Борщагівської громади. Він буде реалізований ГО «Твори Добропілля» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з ГО «Ліга медіаторів України», Центрами надання соціальних послуг Борщагівської сільської ради та Вишневої міської ради з 15.09.2022 по 31.03.2023.

Проєкт містить три види активностей:
✅ Групи взаємопідтримки за участі переселенців і місцевих мешканців;
✅ Проведення навчання для фахівців допоміжних професій, переселенців і місцевих мешканців щодо сприяння конструктивному вирішенню конфліктів;
✅ Проведення медіаційних процедур у різних видах спорів: сімейні, сусідські, в організаціях та інші.

Фасилітатор ГО «Твори Добропілля» Реваз Татеішвілі спільно з керівниками проєкту, медіаторами Тетяною Войтюк та Оксаною Мельниченко розповіли про сам проєкт, механізми співпраці під час його впровадження для досягнення ефективних результатів.

Активними учасниками сьогоднішнього заходу стали представники: центрів надання соціальних послуг Борщагівської сільської і Вишневої міської територіальних громад, відділу соціального захисту населення, служби у справах дітей, ЦНАПу, управління освіти, медичного центру, інклюзивно-ресурсного центру, поліцейські офіцери громади, а також представники громадських, правозахисних, благодійних й волонтерських організацій, які допомагають ВПО.

Сподіваємося реалізація проєкту допоможе людям, які втратили свій дім через бойові дії, повернути здатність керувати своїм життям в нових умовах. Щоб вимушені переселенці насамперед стали активними повноправними членами громади, знайшли сили й можливості жити повноцінно.

Про заплановані зустрічі взаємопідтримки будемо повідомляти додатково, слідкуйте за повідомленнями на наших ресурсах.