Новини Важливо!Новини Суспільні

Вода -життя, а чиста вода -основа здоров’я

Вода-це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя.

Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлення і засвоєння організмом поживних речовин. Завдяки воді з організму виводяться шкідливі продукти обміну – сеча, піт, а з ними шкідливі речовини і токсини. Вода очищає наше тіло зсередини так само, як водяний струмінь зливає бруд зовні.

У той же час, питна вода, що надходить через водопровідну систему населенню не завжди відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, а від її якості хочеться сподіватися кращого. Поки вода дійде у квартиру з місця, де її видобувають, вона проходить через сотні кілометрів труб. З моменту надходження води в мережу її якість та безпечність всіляко залежить від дотримання основних правил експлуатації водогонів. Через певний термін експлуатації та із-за агресивності складу води труби починають втрачати свої основні якості (міцність, безпечність, герметичність, довговічність).

Основним недоліком в експлуатації труб є утворення корозії. На швидкість та характер утворення корозії впливає природний склад води. Під впливом присутності органічних та амонійних речовин у воді в мережах можуть розвиватись залізобактерії, що призводить до появи на внутрішній частині труб нерозчинного осаду гідроксиду заліза та їх заростання, внаслідок чого погіршується якість води (змінюються та погіршуються органолептичні показники – каламутність, запах, смак та присмак, підвищується вміст заліза загального). Це призводить до появи аварійних ситуацій, поривів водопровідних мереж та як наслідок погіршення якості питної води.

Оскільки вода є універсальним розчинником у ній розчиняється безліч домішок на шляху проходження по системі водопостачання, тому перед вживанням воду необхідно очищати. Для цього існують різні види фільтрів, а також є методики, як це можна робити вдома в побутових умовах.

Поряд з позитивною дією, вода в окремих випадках може негативно впливати на організм. Вживання недоброякісної питної води негативно впливає на здоров’я людини. Це може відбуватися як при вживанні води для пиття і приготування їжі, так і при купанні та плаванні, заняттях водними видами спорту в такій воді. Природна вода може стати причиною ряду захворювань, викликаних нестачею або надлишком у ній окремих хімічних елементів і сполук (йод, фтор, марганець, магній та ін.). Вода річок та інших відкритих водойм може негативно вплинути на здоров’я людини, якщо забруднена речовинами, що потрапили до неї з промисловими, побутовими, сільськогосподарськими скидами, недостатньо очищена і знезаражена. З водою можуть передаватися різноманітні інфекційні захворювання (черевний тиф, паратифи, дизентерія тощо), а також яйця гельмінтів, збудники протозойних захворювань. Патогенні збудники можуть потрапляти у воду з різними нечистотами, тому безпека води в епідемічному плані є однією з головних вимог.

Саме від якості води, яку ми п’ємо, залежить стан нашого здоров’я, якість нашого життя. Вода варта того, щоб ми цікавились, що ми п’ємо і зробили все можливе, щоб, ця вода була чистою, фізіологічно повноцінною та відповідала діючим вимогам державних санітарних правил.

Потрібно просто зрозуміти, що вода-це одне з найбільших багатств, вічна цінність, до якої ми повинні відноситись з великою повагою, не завдаючи їй шкоди та пильно оберігаючи.

Пам’ятайте: вода – дзеркало минулого і сучасного.