Новини Суспільні

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ 13-Ї ЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ БОРЩАГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

Сьогодні, 5 травня 2023 року, відбулася тринадцята чергова сесія Борщагівської сільської ради VIII скликання під головуванням сільського голови Олеся Кудрика, за участі секретаря ради Олександра Медвідь, депутатів, представників комунальних підприємств та структурних підрозділів сільської ради.

Сесію розпочали з хвилини мовчання за загиблими внаслідок війни росії проти України.

На порядок денний сесії було винесено 30 питань, що стосуються освіти, охорони здоров’я, житлово-комунальної сфери, охорони публічного порядку, заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, ремонту доріг, а також ряд земельних й архітектурних питань.

❗️З важливого – депутати прийняли рішення:

▫️ Про викуп нежитлової будівлі дошкільного навчального закладу з котельнею загальною площею 1902,8 кв. м, що розташовані за адресою: с. Софіївська Борщагівка, вул. Райдужна, 143 та земельних ділянок, на яких розташований об’єкт. Заклад тепер буде комунальним і це великий плюс для громади.

▫️ Про створення Комунального закладу «Софіївсько-Борщагівський заклад дошкільної освіти «Левенятко» Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області.

▫️ Про затвердження Програми часткової компенсації вартості послуги з надання загальної середньої освіти у закладах приватної форми власності, які здійснюють освітню діяльність на території Борщагівської сільської територіальної громади, на 2023-2024 роки. Цим рішенням ми хочемо підтримали ліцензовані приватні заклади освіти (у нас їх наразі 6) та батьків дітей, які там очно навчаються. Батько чи мати зможе написати відповідну заяву та отримати компенсацію на навчання дитини з сільського бюджету у розмірі 2 тис. грн.

▫️Про затвердження Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Борщагівській сільській територіальній громаді на 2023-2025 роки. Це не лише про навчання у школах, це також впровадження різноманітних гуртків у закладах культури, мовних клубів, поповнення бібліотек україномовною літературою тощо.

▫️ Про затвердження Програми розвитку міжнародного співробітництва Борщагівської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки. Це важливе питання, особливо в умовах російської військової агресії. Програма окреслює основні напрямки міжнародної співпраці з країнами – партнерами України, зокрема вона передбачає можливість залучення іноземних інвестицій, грантів, розширення міжнародних контактів тощо.

▫️Крім того, прийнято рішення про виплату матеріальної допомоги громадянам відповідно до Програми “Підтримки жителів Борщагівської сільської територіальної громади Бучанського району Київської області” на загальну суму 815 тис. грн. Гроші отримають місцеві мешканці, які подавали заяви на допомогу на лікування онкологічних захворювань чи інших важких хвороб, або при народженні дитини.

▫️Щодо депутатського складу – підтримали заяву депутатки Борщагівської сільської ради VIII скликання (по 1 виборчому округу) від ПП «Голос» Горб Олени Вікторівни про дострокове припинення її депутатських повноважень.

Детальніше з рішеннями, прийнятими депутатами на сесії, та результатами поіменного голосування ви зможете ознайомитися на офіційному сайті Борщагівської сільської ради у терміни передбачені законодавством.

Слава Україні! Слава ЗСУ!