Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

Цьогоріч пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України

Цьогоріч пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку рашистської армії та військово-політичного керівництва держави-агресора.

У Другій світовій війні загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей, з них понад 8 млн українців. Ця війна стала найбільш кривавою й жорстокою в історії людства. Вона стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії.

Тепер Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Путінська росія, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже вісім років – і ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда-злочинця. У 1939–1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.

Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження життя і свободи людей.
Зараз маємо бути як ніколи єдині й соборні, заради перемоги і досягнення миру на нашій землі. Коли ми разом і стоїмо за свою землю, коли ми відчуваємо, що правда й справедливість на нашому боці, тоді ми непереможні. Бо ми захищаємо те, що нам дійсно дороге. Ми працюємо і, кожен на своєму місці, наближує перемогу.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни.
Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну!