Новини Важливо!Новини Суспільні

Способи подачі податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  01 січня 2024 року розпочалась  кампанія декларування  громадянами доходів, отриманих у 2023 році, яка триватиме до 01 травня 2024 року.

Громадяни, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації, мають подати її до 01 травня року, наступного за звітним – п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ .

Звертаємо увагу, що з 01.01.2024 діє нова форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення, які оновлено наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2023 №467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

Декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до статті 179 Податкового кодексу України.

Спосіб подачі декларації платник обирає самостійно:

  • особисто або уповноваженою особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (надсилається не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання);
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі – п.49.3 ст.49 ПКУ.

Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою або в електронній формі.

Подати декларацію в електронній формі можна скориставшись приватною частиною Електронного кабінету, для чого у режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку. Під час складання декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне її заповнення на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, що наявні у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна. Використання цього електронного сервісу скорочує час і витрати при поданні податкової декларації, мінімізує помилки при заповненні декларації, надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.