Новини Суспільні

Ще 700 нових об’єктів відновлювальної енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі підключили до мереж за 2023 рік

За 12 місяців 2023 року ДТЕК Київські регіональні електромережі підключив до електромереж 704 сонячних електростанцій. Загальна потужність підключених об’єктів 13,4 МВт. Автономні джерела зеленої генерації допомагають децентралізувати та підвищувати ефективність енергетичної системи України та в цілому збільшують її стійкість.

Після атак росії на енергосистему країни у 2022-2023 роках важливість невеликих автономних об’єктів генерації енергії значно зросла. Кожен такий новий об’єкт, підключений до мереж, це внесок у проходження складної зими та трансформацію української енергетики. ДТЕК Київські регіональні електромережі допомагає створювати в Україні умови для зростання кількості таких об’єктів – компанія підключає їх до своїх мереж.

«Згідно урядового плану трансформації української енергетики до 2050 року потужність «зеленої» генерації має значно зрости. За рік ми підключили до мережі 704 сонячних електростанцій. Попри війну і зосередження зусиль на відновленні зруйнованого ворогом, ми продовжуємо наші проєкти розвитку мереж, що дозволяє підключати та використовувати нові об’єкти відновлювальної енергетики», – зазначив Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Загалом до мережі в Київській області вже підключили до мереж 4442 об’єкти зеленої генерації загальною потужністю 342 МВт.