Новина ДняНовини Важливо!Новини Суспільні

Привітання сільського голови з Днем Конституції України!

Дорогі жителі й гості Борщагівської громади!

26 років тому відбулася справді історична подія – народився важливий символ нашої історії, нашої незалежності та нашої держави – Конституція України. Її ухвалення називають останнім акордом у симфонії державотворення, візитною карткою держави й нації.
Крім того, 28 червня 1996 року поява Конституції України ознаменувала й низку інших важливих речей. Українська мова отримала статус єдиної державної, а гривня – статус національної валюти. На найвищому законодавчому рівні були закріплені державні символи: синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн.
Головні слова, якими починаються три перші статті Конституції це – «Україна», «Суверенітет», «Людина». Взагалі третина статей Основного закону присвячена саме правам і свободам людини й громадянина. Це надзвичайно важливо, бо ми дійсно вільні й незалежні люди.
Наступні статті Конституції починаються такими словами, як «держава», «земля», «суспільне життя», «права і свободи», «громадяни», «діти», «екологічна безпека», «правовий порядок», «захист Вітчизни», «державна мова» і «символи», «право голосу», «народне волевиявлення».
Зараз росія хоче забрати в нас усе те, що наше по праву. Відбирає життя наших найкращих хлопців і дівчат, не шкодує ні дітей, ні літніх людей, нищить все, не має нічого святого. Російське керівництво хоче позбавити нас незалежності, свободи слова, думки, пересування, віросповідання, політичного вибору і ще багато чого, але ми не дозволимо їм це зробити, бо Український народ найкращий, він вільний і незламний.
Важливість Конституції важко переоцінити, адже вона на найвищому законодавчому рівні відповідає на головні питання: Хто ми? Звідки ми? Чого прагнемо? Як хочемо жити? І куди хочемо дійти? У зв’язку зі страшними подіями на нашій землі – військовою агресією росії, ми самі для себе вже більш чітко відповіли на ці питання. Ми – українці, ми хочемо жити у вільній, незалежній Україні, без війни та без росії у будь-яких її проявах!
Тому маємо бути сильними, вірити в нашу перемогу, вірити ЗСУ! Маємо багато працювати й, кожен на своєму місці, наближувати нашу перемогу, допомагати та підтримувати кожного, хто цього потребує.
Ми не повинні забувати тих, хто ціною власного життя і здоров’я виборює нашу перемогу, відстоює нашу незалежність і свободу, завдяки кому ми живі.
Хвилиною мовчання вшануємо пам’ять загиблих за свободу і незалежність України!
Вічна пам’ять і слава Героям! Слава Україні!

З Днем Конституції України!

Сільський голова Олесь КУДРИК