Новини Важливо!Новини Суспільні

Музейний етнопростір “Горниця” відкрито у приміщенні Ліцею №1 с. Петропавлівська Борщагівка!

Основну частину експонатів музейного фонду надав етнопростору меценат Сергій Шупик. Саме він, разом із Борщагівським сільським головою Олесем Кудриком, розрізали символічну червону стрічку.

На відкритті також були присутні: настоятель Парафії Святих апостолів Петра і Павла ПЦУ протоієрей Сергій Сливчук, керівництво Ліцею №1 та начальник управління освіти, молоді та спорту сільради.

Першим у Горницю, як годиться за народним повір’ям, впустили місцевого улюбленця – кота Гришу. Атмосферу народних звичаїв відтворили у холі працівники й вихованці Центру культури і дозвілля Борщагівської громади та учні закладу. В адмінкорпусі лунала магічна мелодія бандури, біля їдальні вирували гастрономічні пристрасті, у коридорі свої вироби представляли народні майстри, а в самому етнопросторі грали комічні сценки з життя.

Тепер учні Ліцею зможуть побачити та доторкнутися до різних давніх предметів українського побуту, зануритися в атмосферу тих часів. Віримо, що “Горниця” надихатиме молоде покоління цікавитися минулим, укріплювати коріння, аби із нього проростало здорове майбутнє України!