22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова — Ріббентропа 1939 року) і тісне військово-економічне співробітництво між Німеччиною та СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря.
Цей день – одна з найскорботніших дат в історії усього людства, день початку масштабної та кровопролитної німецько-радянської війни 1941-1945 років, як складової, але основної частини Другої світової війни.
День пам’яті засновано указом Президента України від 17 листопада 2000 року.
Варто зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 млн людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили житло. На руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Кожен раз в цей День ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з тієї війни. За перемогу над нацизмом український народ заплатив неймовірно дорогу ціну. Тож давайте сьогодні вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять тих, чиє життя забрала та страшна війна та згадаємо подвиг наших Героїв.
Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!