Новина ДняНовини Суспільні

15 травня 2021 року Україна відзначає День Європи

День Європи — свято, що відзначається Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом 9 травня, а в Україні щороку в третю суботу травня.
Україна – єдина держава-не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.
Цього року, як повідомив Офіс віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної у Фейсбуці, в Україні заходи до Дня Європи проходять в онлайн режимі у вигляді інформаційної кампанії. Онлайн-марафон #миEUкраїна — серія публікацій від різних органів влади про те, як європейські цінності поступово стають невіддільною частиною українського світогляду.

Основне завдання інформаційної кампанії — показати практичні вигоди, які отримує кожен громадянин України від того, що держава починає жити за новими, високими стандартами. Її мета — підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції та продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, щоб вона стала частиною українського світогляду.

«Прагнення України до членства в ЄС є вибором українського народу, підтвердженим Революцією Гідності. Повага до людської гідності, Свобода, Демократія, Рівність, Повага до прав людини, Верховенство права – саме ці спільні для нас із європейцями цінності вивели свого часу українців на Майдан. З того часу Україна все більше інтегрується до Європейського Союзу. Тому кампанія «EUКраїна» й спрямована на те, щоб допомогти українцям зрозуміти практичний зміст євроінтеграції, ті переваги та можливості, які з’являються в їхньому житті та житті країни завдяки інтеграції нашої держави до ЄС, щоб усвідомлено зробити вибір «За» майбутнє України в Європейській спільноті», – говорить заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.

Верховенство права – один із базових принципів у діяльності Євросоюзу. Він означає, що рішення у державі ухвалюються відповідно до встановлених правил і процедур. Це також вимагає неупередженої системи правосуддя, яка розв’язує суперечки справедливо, не озираючись на майновий, соціальний чи інший статус особи. Втілення верховенства права – це реформа судів і правоохоронної системи, рівні можливості різних людей для захисту в суді. А головне – це єдині правила та закони для всіх, без винятку.

Більше про кампанію «EUКраїна» та про євроінтеграцію загалом можна дізнатися за посиланням: https://association4u.in.ua/

Україна — це Європа. Європа — це ми. Якщо кожен починає з себе, подаючи приклад; якщо ми ставимось з повагою до власної гідності, до інших людей; якщо ми дбаємо про довкілля, про чистоту власного дому, села, селища, міста, району; якщо чесно платимо податки, бережемо природу — ми європейці.
З прийдешнім Днем Європи, Україно!