Новини Суспільні

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Цей День встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
Аварія, що сталася у квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.
14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Тому, незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.
Щороку саме цього дня ми вшановуємо відважних ліквідаторів, які поруч з нами, і вклоняємося пам’яті тих, хто пішов за межу вічності.

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!
Низький уклін вам за вашу мужність і подвиг. Нехай Господь пошле вам міцного здоров’я, добробуту і достатку у родинах. Мирного неба над головою, довгих і щасливих років життя.
Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій.
Сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя у ядерному котлі заради нашого майбутнього. Вічна їм пам’ять!