Останніми роками в українському суспільстві часто говорять про гендерну рівність. Проте часто цей аспект розглядають поверхнево, і багатьом може здаватись, що гендерна рівність — це лише про посилення прав жінок. Насправді рівноправна участь жінок та чоловіків у всіх сферах життя позитивно впливає на всіх у суспільстві.
Гендерна рівність — це принцип, згідно з яким люди будь-якої статі мають рівні права та можливості в усіх сферах життя. У глобальному сенсі вона є невіддільним інструментом побудови адекватного, толерантного та безпечного суспільства.
Важко переоцінити значення гендерної рівності для життя жінок в усьому світі, зокрема й в Україні.
Високий рівень дотримання гендерної рівності — це:
- Рівні можливості для працевлаштування та справедлива оплата праці.
- Відсутність “скляної стелі”, однакові зарплати для працівників будь-якої статі, відсутність дискримінації при наймі на роботу позитивно впливають на економічне становище жінок та дають потужний поштовх для їхнього розвитку.
- Рівномірний розподіл влади і можливостей впливу.
- Присутність жінок у політиці, економіці, державних органах та на міжнародній арені дозволяє вносити якісні зміни у державне управління, що своєю чергує покращує життя як жінок, так і чоловіків.
- Рівні умови при отриманні медичної допомоги.
- Однаковий доступ до освіти та саморозвитку.
- Зменшення рівня гендерно-зумовленого насильства.
- Розвиток жіночого лідерства та багато іншого.
Чим вищий рівень гендерної рівності, тим більш прогресивним та толерантним є суспільство. А хіба не цього ми прагнемо — суспільства, у якому кожен і кожна можуть почуватись комфортно, розвиватись на рівних умовах та жити щасливо? Дотримання принципів гендерної рівності — один із важливих кроків у напрямку досягнення саме такого суспільства. Тож вкрай важливо, на всіх рівнях працювати над змінами, усувати гендерний дисбаланс у всіх сферах суспільного життя та продовжувати рух до демократичного майбутнього України.