Консультації та відповіді на запитання надаються після 14:00 у зв’язку з завантаженістю відділу. Просимо з розумінням віднестись до працівників!
– подається заява про взяття на облік за формою згідно з додатком 1 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою № 509 (далі – Порядок);
– пред’являється документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини. У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.
У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:
– документ, що посвідчує особу законного представника;
-документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);
– свідоцтво про народження дитини. Ідентифікаційний код за наявності.
У разі подання заяви про взяття на облік малолітньої дитини особою, зазначеною в абзацах сьомому – десятому пункту 2 Порядку, додатково подаються:
-документ, що посвідчує особу заявника;
-документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та заявником;
-документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування або керівника дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей, в якому дитина перебуває на повному державному забезпеченні, та документ, що підтверджує факт зарахування дитини до такого закладу.
– у разі потреби довідка зі служби у справах дітей про підтвердження родинних відносин.
Банківський рахунок (за стандартом IBAN) у банку, в якому відкрито рахунок одержувача; (карта має бути відкрита «Для виплат») ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ, Райффайзен банк Аваль.
Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), формується в електронній формі відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 562; у разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі – затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Відповідно до:
● п.2 «Порядку використання коштів державного бюджету для надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (далі – Порядку) – головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.
● п.3 Порядку Бюджетні кошти спрямовуються акціонерному товариству “Державний ощадний банк України” (далі – АТ “Ощадбанк”) для перерахування допомоги на банківський рахунок (за стандартом IBAN) внутрішньо переміщеним особам у банку, у якому в особи відкрито рахунок.
● п.4 Порядку Перерахування бюджетних коштів здійснюється Мінсоцполітики АТ “Ощадбанк” щомісяця до 3, 13 і 23 числа на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги, сформованого державним підприємством “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики”.
● Джерелом виплати коштів є Держава. Кошти не нараховуються за рахунок місцевих бюджетів.
пільги на ЖКП (житлово-комунальні послуги):